Vozy Range Rover jsou velmi populární po celém světě. Modely Evoque, Sport a vrcholný Range Rover patří mezi nejhezčí designové počiny značky Land Rover. A jelikož si je Rover tohoto faktu vědom, hodlá v příštím roce svou nabídku rozšířit o další model. Změn by se měly dočkat všechny rodiny modelů, od užitkových, přes volnočasové, až po luxusní, do které patří právě Range Rover.

Jednou z těchto novinek by měl být i zcela nový model, který bude výplní mezery mezi vozy Evoque a Sport. Tento vůz by měl být určen pro zákazníky, kterým přijde Evoque až příliš malý a Sport zase až moc velký. O tomto voze se spekulovalo již před třemi lety, kdy mu bylo přezdíváno Evoque XL.

lrev22_54eae6010192a

Vyplnění této mezery je logickým krokem, protože mezi modely Sport a Evoque jsou opravdu velké rozdíly a to jak velikostní, tak i cenové. Evoque dosahuje pořizovací ceny zhruba 1 300 000, kdežto Sport je již na 1 700 000. Evoque měří 4,35 metru, zatímco Sport je dlouhý 4,85 metru. Cože jsou poměrně značné rozdíly a mezera mezi nimi je znatelná.

lrev13_54eae600b7b36

V současné chvíli není vůbec jasné, v jaké fází vývoje se tento nový model vyskytuje. Nicméně se dá očekávat, že automobil bude designovou revolucí, protože bude nejspíše stát na nové platformě, která se nyní poprvé představila na Jaguáru XE. Její název je Intelligent Aluminium Architecture, ve zkratce tedy IQ(AL).

lrev40_54eae6018e336

Tímto novým modelem však nové nabídky Range Roveru neuhasínají. Již tento rok bychom se měli dočkat modelu Evoque Convertible, kterému budeme moci stáhnout střechu a zvažuje se i výroba malého třídveřového SUV, které bude taktéž spadat pod Evoque. Jednalo by se tak o nejmenší nabízený model automobilky Land Rover. Zdali se však všechny tyto plány automobilky naplní, ukáže jen čas. My bychom však byli velice potěšeni.

lrev02_54eae5ffd24f2