Musk toho za svůj život dokázal již tolik, co většina lidí nestihne ani za tři své životy. Pay-Pall se stal naprosto běžnou formou platby, Tesla chrlí jeden vůz za druhým, rakety SpaceX létají do vesmíru jak na běžícím pásu a Muskovi se daří téměř vše co na co sáhne.

Ovšem stát v čele tak velké společnosti chce také dostatečné množství nervů. Tesla si totiž dává stále nové a nové cíle a nyní dokonce dala Muskovi na krk pomyslný nůž. Buď bude společnost milníky překonávat a Musk bude pohádkově bohatnout, nebo v opačném případě neuvidí ani dolar. A ony milníky nejsou vůbec malé.

Současná hodnota společnosti je odhadována na 60 miliard dolarů, ovšem cílem společnosti je navýšit hodnotu společnosti na desetinásobek této hodnoty a to 650 dolarů. Tento plán má několik bodů, které rozhodně nejsou malé. Každý se totiž opírá o 50 miliardový nárůst hodnoty společnosti. Po dosažení každého z nich pak bude Musk odměněn balíkem akcií v hodnotě 600 milionů dolarů za každý.

Pokud by se tak skutečně Tesle vše dařilo, znamenalo by to pro Muska postupné bohatnutí, které by z něj na konci udělalo nejbohatšího člověka planety. Pokud se však nepodaří Tesle milníky překonat, Musk neuvidí ani dolárek. Na tomto plánu pracovalo představenstvo dlouhých 6 měsíců.

V případě úspěchu by si tak nepolepšil jen Musk, ale i Tesla jako taková. S touto hodnotou by se totiž zařadila po bok takových gigantů jako je společnost Apple či Google. Zda se jí to skutečně podaří, si musíme ještě nějakou chvíli počkat. Nicméně Tesla si jde za svými cíli přímo a jen málo z toho co si usmyslí se jí nakonec nepodaří.