Škoda přichází s novými akčními slevami pro modely Fabia a Roomster. Oproti předchozí akční nabídce se sleva nevztahuje jenom na v dnešní době poněkud zastaralé atmosférické motory, ale i na moderní úsporné motory TSI.

Nejlevnější Fabii v této akční nabídce můžete pořídit již za 200 900 Kč. Jedná se o model Fabia Easy Champion s tříválcovým motorem HTP o výkonu 44 kW. Tato verze vychází z nejnižšího výbavy Active, která zahrnuje opravdu jen nezbytný základ. Avšak verze Easy obohacuje verzi Active o rádio Blues s CD a MP3, centrální zamykání a rezervní kolo. Klimatizace je možno dokoupit za téměř lidovou cenu 10 000 Kč.

Mnohem více nás v redakci zaujala Fabia Champion Ambition 1.2 TSI 63 kW s akční cenovkou  259 900 Kč. Za tuto cenu pořídíte velmi slušně vybavený vůz s úsporným motorem TSI. Tato výbava vychází z běžné výbavy Ambition a obsahuje klimatizaci, zatmavená zadní okna (SunSet), rádio Blues, 15″ kola z lehké slitiny, tempomat, loketní opěru a plnohodnotnou rezervu. Pokud byste rádi ve stejné výbavě koupili Fabii kombi připravte si pouze 10 000 Kč navíc.

Ve spolupráci se společností ŠkoFIN připravila Škoda i výhodné financování pro tyto modely. Rozhodli jsme se vypočítat orientační měsíční splátky podle oficiální kalkulačky. Při pořizovací ceně vozu 259 900 Kč, délce splácení 5 let, spoluúčasti 10 % a akontaci 20 % (51 980 Kč) vychází měsíční splátka včetně pojištění na 5 122 Kč, což je myslíme si skvělá cena za nový velmi dobře vybavený vůz s moderním motorem

.