Francouzská automobilka Renault chystá v budoucnu další využití slavného jména Gordini. Ačkoliv v minulosti několik jejích modelů toto jméno neslo, často se nejednalo o žádné unikátní vozy, ale pouze barevnou inovaci stávajících modelů.  To se má v nejbližších letech změnit a tak jméno tohoto věhlasného konstruktéra vozů Formule 1 ponesou pouze ty nejvýkonnější modely vozů, které tato automobilka vyrobí.

Ačkoliv Renault stále tají, který vůz bude tím prvním, který se toho slavného jména dočká, provozní ředitel Carlos Tavares již naznačil, že to bude jeden z modelů Twingo, Clio nebo Mégane. Jeden z těchto modelů tak bude mít nejenom mnohem vyšší výkon, ale úpravou projde i podvozek, který bude nastaven mnohem sportovněji.

Automobilka o těchto změnách neprozradila nic bližšího, ale doufejme, že výkon těchto vozů bude v porovnání s běžně vyráběným modelem výrazně zvýšený a nedojde ke stejnému fiasku, jako právě v minulých letech. Ačkoliv modely z divize RenaultSport již výkon zvýšený mají, modely s označením Gordini by měli výrazně překonávat i tuto edici. Nechme se tedy překvapit, zda tomu tak skutečně bude.