Milovníky motoru lze na Vánoce potěšit praktickými vychytávkami, které zpříjemní dlouhou jízdu. Jaké dárky se hodí do všech automobilů a zároveň je ocení každý řidič i řidička? Přinášíme několik tipů na cenově dostupné dárky, které lze sehnat takřka v jakémkoliv e-shopu disponujícím kategorií Auto & moto.

Většinu dárků vhodných pro řidiče lze za skvělou cenu objednat z oblíbených čínských e-shopů. Za zmínku stojí také široká nabídka nákupní galerie Lunzo, která nákup zboží od (nejen) čínských prodejců zprostředkovává, a kde tedy najdeme podobné produkty jako na AliExpress nebo Wish.

Teď už se však pojďme podívat na to, jak rozzářit oči každému milovníkovi řízení.

Pohodlí není nikdy dost

Člověk, který v autě tráví hodně času, ze všeho nejvíc ocení maximální komfort. Jak zvýšit pohodlí při řízení? V zimních měsících přijde vhod například vyhřívaný potah na sedadlo, díky kterému bude řidiči pořád teplo. Od věci není ani termohrnek do auta, v němž ranní káva nebo čaj nikdy nevychladne. A jelikož při řízení hraje nejdůležitější roli zrak, jsou velmi praktickým dárkem také polarizační sluneční brýle, které jej zlepší v případě mokré silnice nebo příliš ostrých slunečních paprsků.

Aby čistotou jen zářilo

Milovníci řízení se o své auto zpravidla pečlivě starají. Vhodným dárkem pro řidiče a řidičky proto mohou být i pomůcky pro čištění exteriéru a interiéru vozidla, jako je například ruční vysavač do auta nebo speciální utěrka z mikrovlákna, která okenní skla zanechá perfektně lesklá. Dobrým nápadem pro udržení pořádku uvnitř auta jsou také speciální textilní, plastové či kožené organizéry. Vše uvedené lze za příjemné ceny sehnat na již zmíněném nákupním portálu AliExpress. Výhodou je, že je AliExpress v češtině, tudíž s nákupem nebudou mít problém ani ti, kteří zrovna neholdují anglickému jazyku.

Majitelé domácích mazlíčků, kteří své auto chtějí ubránit před nečistotami, ocení ochrannou deku na sedadla.

Řidiči, kteří jsou zároveň majiteli domácích mazlíčků, jistě ocení nepromokavé deky na sedačky, které interiér ochrání před slinami, chlupy a dalšími nečistotami. Těm, kteří si při jízdě navíc potrpí na příjemnou vůni, udělá radost také difuzér do auta, jehož aroma účinky jsou to pravé pro dlouhé cestování.

GPS navigace, kamery a další elektro vychytávky

Doplňky z oddělení elektroniky mohou zvýšit bezpečnost za volantem i požitek z jízdy. Kdo sází na klasiku, nic nezkazí například autokamerou, jež umožňuje nahrávat dění před i za autem. Díky GPS navigaci lze zase pohodlně naplánovat trasu, dozvědět se o případných uzavírkách nebo vypočítat orientační dobu jízdy. Velkým výběrem kamer a navigací se pyšní například e-shop GearBest, který tyto produkty nabízí za bezkonkurenční ceny.

O něco originálnějším dárkem pak může být například inteligentní nabíječka autobaterií, která sama rozpozná, kdy je baterie plně nabitá, nebo multifunkční nabíječka pro telefony, tablety, přehrávače a další zařízení.