Pro motoristy nastává období přezouvání pneumatik. Někdo zastává názor, že vyměňovat zimní pneumatiky za letní se nevyplácí a údajně z úsporných důvodů jezdí po celý rok na zimních gumách. V tom případě však ignoruje kvalitativní rozdíly mezi letními a zimními pneumatiky.

Jízdní rozdíly mezi oběma druhy jsou podstatné. Zimní pneumatiky jsou vyrobeny z měkčích směsí, tudíž lépe přilnout k vozovce, což je právě jejich výhodou na zmrzlé či zasněžené vozovce. Riziko smyku se tak podstatně sníží. Tato vlastnost však v letním období značně zvyšuje spotřebu pohonných hmot, jelikož měkká směs zvyšuje valivý odpor. Dalším důsledkem je mnohem rychlejší opotřebení zimních pneumatik, takže jejich životnost se výrazně zkracuje. Nepříjemná je i vyšší hlučnost zimních pneumatik.

hankook-k107-i2594

Letní pneumatiky

Výměna zimních pneumatik za letní je důležitá nejen z bezpečnostních, ale i z úsporných důvodů. Kvalitní letní pneumatiky mnohem lépe sedí na vozovce, jsou zárukou úspory pohonných hmot a dobrý vzorek odvádí vodu, zabraňuje smyku a umožňuje bezpečnou i příjemnou jízdu.

Pokud máte u svých letních pneumatik sjetý dezén, je právě nyní ten správný čas pro zakoupení nových letních pneumatik. Opravdu kvalitní letní pneumatiky, a přitom za velmi nízké ceny, nabízí motoristům velkoobchod Pneu360.cz s dodáním do 24 hodin od objednání. Najdete zde pneumatiky všech předních světových značek a širokou paletu rozměrů a dezénů.

sava-effecta-i3251

Testy letních pneumatik

Výběr vám usnadní výsledky mezinárodních testů, s kterými se na stránkách velkoobchodu můžete seznámit. Testy byly prováděny na pneumatikách pro běžné osobní automobily s ráfky 205/55 R 16. Jako nejkvalitnější se ukázaly pneumatiky Michelin Primacy 3. Další místa v hodnocení obsadily pneumatiky Goodyear EfficientGrip Performance a Continental – ContiPremiumContact 5.

hankook-k110-ventus-v12-evo-i2968

Novinka

Novinkou je produkt společnosti Bridgestone. Vynikajícími vlastnostmi oplývá letní pneumatika Bridgestone Turanza T001, která je novinkou v řadě Touring. Výrobci se podařilo mimořádně skloubit bezpečnostní prvky s pohodlím a odolností. Tento prototyp společnosti Bridgestone splňuje i vysoké nároky z hlediska vlivu na životní prostředí.