Ještě relativně nedávno mohli silnější skútry řídit pouze držitelé řidičského oprávnění pro jednostopá vozidla příslušné kategorie. Přelom nastal v roce 2013, kdy vešla v platnost velká novela silničního zákona. Nyní může skútr s obsahem motoru do 125 ccm řídit každý držitel řidičského průkazu pro skupinu B. Pokud si s myšlenkou na pořízení skútru pohráváte i vy, budou se vám hodit následující tipy.

Podmínkou je automatická převodovka

Na skútr 125 ccm si vystačíte s řidičákem pro osobní vozidla. Podmínkou je, aby motocykl disponoval automatickou převodovkou. Paradoxně tak s „béčkem“ nelze řídit některé slabší motocykly s menším obsahem motoru a konstrukční rychlostí do 45 km/h, protože mají manuální převodovku. V řidičském průkazu by muselo být uvedeno, že se týká i motocyklů do 50 ccm.

milujirizeni.cz_kentoya_cz_01

Skútr Kentoya Moto VIRON 125 4T SPORT

Jaký skútr vybrat?

Nabídka skútrů je velmi rozmanitá. Proto se při výběru neukvapujte a zaměřte se na takovou skupinu strojů, která odpovídá vašim požadavkům. Pozor si dejte také na výběr konkrétní značky. Na trhu se vyrojilo několik nových výrobců, jejichž stroje stojí za povšimnutí, ale sázkou na jistotu jsou skútry od léty prověřených matadorů.

K renomovaným výrobcům patří i Kentoya. Značka je na českém trhu přes 22 let a každým rokem uvede na trh několik nových modelů. V nabídce najdete skútry různých kategorií – větší skútry poskytující dostatek pohodlí i pro spolujezdce, obratné městské skútry, sportovně laděné modely a populární off-road skútry pro jezdce s duší dobrodruha. Za pozornost však stojí také stylové retro skútry, mopedy a elektrické kolo.

milujirizeni.cz_kentoya_cz_02

Skútr Kentoya Moto SHARKY 125-4T

Výhodou skútrů od zavedené značky jako Kentoya je dostupnost náhradních dílů a velká síť smluvních prodejců a servisů. Na své si přijdou i zájemci o skútr na splátky bez navýšení. Bližší informace najdete na www.kentoya.cz.