Když si koupíme jakoukoliv věc, primárně od ní očekáváme, aby nám dlouho sloužila. A přesně to chceme i ve chvíli, kdy si pořídíme nůžkový stan. Pokud ho máte, nebo ho plánujete zakoupit, budou se vám hodit naše rady spojené s tím, jak se o nůžkové stany starat a jak je udržovat. A to vše proto, aby nám vydrželi skutečně co nejdéle.

Dodržujte návod k použití

I když mnoho lidí, převážně mužů na návody nedá, je dobré si je alespoň jednou přečíst. Nejenom, že zde najdete zajímavé tipy spojené s údržbou, ale máte u nich také jistotu toho, že jsou zde i správné postupy jak zahradní altány od Kokiskashopu postavit či složit. Pokud si totiž nůžkový párty stan pořídíte, je s jeho péčí jistě spojeno také to, že by měl být postaven správně, tak jak má. Jedině tak eliminujete jakékoliv případné poškození, které by se v souvislosti s nesprávným postupem mohlo objevit.

Případná oprava je snadná

Pokud se přece jenom případné poškození objeví, a to na některém z konstrukčních dílů, rozhodně není třeba zoufat. A to z toho důvodu, že dnes není problémem koupit široký sortiment náhradních dílů. Díky tomu je oprava poměrně jednoduchá, jelikož v podstatě jenom vyměníte poškozený díl za díl, který bude zcela nový. A nůžkové párty stany budou moci opět bez problémů fungovat, jak jste zvyklí.

ns

Nečistoty odstraňujte šetrně

Je to primárně šetrnost, na kterou byste se měli při údržbě vašeho stanu primárně zaměřit. Začněme tím, že jedny z nečistot, které se mohou objevit, budou spjaty právě s vaší plachtou. V tomto případě je dobré myslet na lokální postupy čištění. Může přijít vhod třeba jenom navlhčená utěrka nebo hadřička, kterou konkrétní nečistotu jednoduše odstraníte. Nezapomínejte také na následné dostateční proschnutí, stejně jako na to, aby byla daná oblast v případě potřeby opět naimpregnována. Jedině tak stan nůžkový nabídne plnohodnotnou ochranu proti dešti.

V případě nečistot na konstrukci může také postačit mokrý hadřík, popřípadě řešení o něco jednodušší. Ideální volbou je tlakový čistič, díky kterému všechny nečistoty odstraníte velmi jednoduše a rychle. Primárně se zaměřte na:

  • Běžnou špínu na konstrukci

  • Nečistoty ve všech pohyblivých konstrukcích

  • Nečistoty, které se mohou přenést na plachtu

Nůžkový stan nechte vždy dobře vyschnout

Když už využijete nůžkové strany prodej a jeden takový si koupíte, je více než jasné, že ho budete využívat třeba i ve dnech, které jsou spíše deštivé. V takových případech se logicky samotná krycí plachta stane vlhkou až mokrou. Je proto dobré po použití nechat danou plachtu důkladně vyschnout. Mezi tím samozřejmě ukliďte samotnou konstrukci, jelikož ano kvalitní ocelové nůžkové stany není dobré uchovávat na vlhkých místech. Teprve poté, co je samotná plachta definitivně suchá byste se měli zaměřit také na to, že ji uklidíte. Dříve skutečně ne, jelikož jinak můžete riskovat případný vznik plísní, které v tomto případě rozhodně nejsou nic příjemného. Celou plachtu mohou doslova znehodnotit.

Kde stan uchovávat?

Posledním krokem péče je samozřejmě úschova na to správné místo. Pokud budeme konkrétní, mělo by se jednat hlavně o místo, které je suché. Opět z toho důvodu, abyste eliminovali případné plísně. Stejně tak byste neměli zapomínat ani na to, že by se mělo jednat také o místo, kde nejsou hlodavci. Eliminujete tak případné poškození, kvůli kterému by nůžkový stan pro párty byl znehodnocen. Ideálními místy pro zahradní stan mohou být třeba dobře větrané sklepy, suché půdy, stejně jako třeba technické místnosti v domech. Vždy však doporučujeme umístění výhradně do horních pater.