Fotopasti jsou již dlouhé roky věrnými přáteli milovníků přírody i lidí, kteří chtějí mít svůj majetek pod neustálým dohledem. Jejich popularita stoupá raketovým tempem a pokud jste ještě neměli příležitost poznat výhody této technologie, rádi vám ji představíme.

Moderní fotopasti jsou drobná zařízení, která monitorují určitou oblast. Mají za úkol pořídit vysoce kvalitní záznam každého člověka nebo zvířete, které se v dané oblasti objeví. Fotopasti umí zaznamenávat fotografické snímky, ale i videa. Nejmodernější modely, např. fotopasti Acorn, snímají nonstop a pořizují kvalitní snímky ve dne i v nocí. Jsou ukryté v odolném kovovém krytu s pokročilým maskováním, aby si jich nikdo nevšiml.

3_obsah_baleni(1)

Pozorování přírody

Pro využití v přírodě je fotopast Acorn jako stvořená, je velmi nenápadná a dokáže monitorovat i ohrožené druhy zvířat v lokalitách, kde by bylo pravidelné pozorování obtížné. Skvělé uplatnění pro ni mají ochránci přírody sledující přítomnost živočišných druhů, dále zoologové, kteří mohou pozorovat chování divokých zvířat. Myslivci a profesionální lovci mohou s fotopastmi zaznamenat přítomnost škodné zvěře, lesníci zase zloděje dřeva. Fotopasti disponují bateriemi a jejich životnost je velmi dlouhá.

baterie fotopast acorn

Ochrana majetku

Pro ochranu majetku lze fotopasti využít velmi snadno, stačí je nainstalovat na místo, ze kterého budou střežit váš pozemek. Rázem zjistíte, kdo se u vás pohybuje v noci nebo když nejste doma, od zvířat až po lidi. V případě, že vás navštíví zloděj, budete ho mít podrobně nafoceného a to je nejlepší důkazní břemeno, jaké můžete mít. Snímky i videa se ukládají na kartu, ale nejúčinnější možností je vybrat si fotopast s GSM modulem a nechat si všechny čerstvě pořízené snímky zasílat na telefon ve formě MMS. Budete tak mít neustálý přehled o tom, co se na vašem pozemku právě děje.