Dlouhodobým strašákem všech motocyklistů je obava z krádeže jejich strojů. Je pravdou, že odcizení motorových vozidel už dnes není tak snadnou záležitostí, jako tomu bylo v minulosti. Zloději jsou však vynalézaví, proto je neustále zapotřebí sledovat novinky v oblasti zabezpečení. Pro motorku je vhodné si například pořídit jednoduchý, avšak mimořádně praktický GPS lokátor.

Proč investovat do GPS lokátoru?

Zvolíte-li vhodný a dostatečně kvalitní GSP lokátor na motorku, sice vás toto zařízení nijak bezprostředně neochrání před zloději, ovšem máte daleko větší šanci získat ji zpět, protože přesně víte, kde se motocykl v daném okamžiku nachází. Díky GPS lokátoru pak vy či policisté snadno zjistíte, kde se s ní pachatel pohybuje, což zvyšuje možnost, že se vám stroj v případě odcizení navrátí brzy a v naprostém pořádku.

Moderní GPS lokátor na motorku je malým zařízením, které se zpravidla instaluje přímo na konstrukci motocyklu, aby nešlo snadno najít a odmontovat. Vy jej jednoduše propojíte s chytrým mobilním telefonem díky speciální aplikaci. Pak můžete kdykoliv sledovat, kde se vaše motorka vyskytuje. Zjistíte tedy, zda u ní nedošlo k pohybu a změně místa, což by jasně deklarovalo odcizení, případně třeba odtah.

Na co si dát pozor, kupujete-li si GPS lokátor na motocykl?

Při výběru nového GPS lokátoru si všímejte několika zásadních prvků. V první řadě je vhodné volit produkt, který lze propojit s chytrým telefonem. Některé modely nepodporují všechny běžné operační systémy, tudíž je třeba si ujasnit, zda váš mobilní telefon běží na systému Android či iPhone, podle toho pak volte konkrétní produkt.

Samozřejmostí by měla být pevná a malá konstrukce, aby byl lokátor do značné míry neviditelný a odolný vůči poškození. Kvalitní přístroje mají být voděodolné, protože přeci jen motorka není tak dobře chráněná vůči klimatickým jevům jako automobily.

GPS lokátor na motorku samozřejmě lze využít i pro jiná motorová vozidla. Namátkou se hodí pro čtyřkolky, ale také se dá instalovat třeba na vodní a sněžné skútry.